Amennyiben normál terjedelmű, PDF formátumú önéletrajzot szeretne olvasni, kérem vegye fel velem a kapcsolatot a bal oldalon található elérhetőségeim egyikén.
Néhány szó magamról:
2000-ben születtem, és már egészen fiatal koromban elkezdett érdekelni az elektronika. Óvodás koromban még csak zsebtelepről működtetett zseblámpa izzókkal és ezek különböző kapcsolásaival ismerkedtem. Megtanultam hogy mi a különbség a soros és párhuzamos kapcsolás között, és melyik hogyan befolyásolja az egyes zseblámpaizzók fényerejét.
Általános iskolás éveim alatt megismerkedtem az integrált áramkörökkel, eleinte egyszerűbb analóg, majd komolyabb digitális chip-ek működésével, és lehetséges felhasználásukkal. Ekkor már egy saját kezdetleges riasztót is építettem, ami a tetejére helyezett tárgy elmozdításakor fény és hangjelzést adott a leállító gomb megnyomásáig.
Az általános iskolában kezdtem el programozni az egyik informatika tanáromnak köszönhetően, aki észrevette, hogy engem sokkal jobban érdekel az informatika, mint amilyen szinten órán tanuljuk. Ekkor kezdtem el C# nyelven programozni és ezt a nyelvet a mai napig rendszeresen használom különböző projektekhez. Miután megtanultam a programozás alapjait, az informatika tanáromon keresztül megismerkedtem egy programozóval, aki egyetemi jegyzeteket és olyan weboldalakat ajánlott, amelyek segítségével mégjobban elsajátíthattam a programozást, és ha valamivel elakadtam, akkor a nehezebb részekhez külön magyarázatot is küldött.
Miután több programozási nyelvvel is megismerkedtem, megkaptam az első Arduino fejlesztő készletemet, ami új lehetőségeket tárt elém. Ekkor már több városi makettépítő versenyen is túl voltam, és ezek mindegyikét megnyertem. Innentől kezdve viszont látványosan elkezdtem fejlődni, az arduino adta lehetőségeket és a már meglévő programozási ismereteimet kihasználva rengeteg érdekes dolgot építettem, az okos virágcseréptől kezdve a mobiltelefonról vezérelhető okosház modellig.
A középiskolai éveim alatt ez a lelkesedés tovább folytatódott, és még jelenleg is tart, de mostmár sokkal komolyabb dolgok fejlesztésével foglalkozok, kezdve az elektronikai hulladékokból összerakott 3D nyomtatótól, a saját készítésű precíziós CNC gépeken keresztül az önvezető felderítő robotokon át, a hálózat felderítő szoftverekig.
Középfokú, komplex angol nyelvvizsgával rendelkezek, magasszintű szakmai angol nyelvtudással, amit rendszeresen használok is, hiszen a tudományos leírások és publikációk, valamint az áramköri elemekhez tartozó adatlapok nagy része angol nyelvű. Az utóbbi időben már saját projektjeimnek a dokumentációját is elsődlegesen angol nyelven készítettem el.
Nagyon fontosnak tartom, hogy az elektronikai ismereteimet ne valamilyen követelménynek megfelelő szintig bővítsem, hanem minél több hasznos tudást szerezzek, még akkor is, ha az több energia befektetését jelenti és a követelményeken nagy mértékben túlmutat. Ezen kívül olyan kutatásokban szeretnék résztvenni, amikkel jobbá lehet tenni a világot, és megkönnyíteni az emberek életét, még akkor is, ha sokan mondják, hogy egy kitűzött cél elérése lehetetlen. Véleményem szerint nincs lehetetlen, bármi lehetséges, ha soha nem adjuk fel.