2015-2016
Okosház makett
A projekt célja a lehető legegyszerűbb lakásvezérlő rendszer létrehozása volt, amit okostelefon segítségével lehet vezérelni.
A projektet bemutató videó:
A projekt részletes bemutatása:
A projekt alapjául a 2015-ben megrendezett Fenntarthatósági Napra készített makettem szolgált, aminek a vezérlését a kezdetektől fogva egy Arduino Uno végezte. Eredetileg csak egy előre meghatározott sorrendet követve lettek vezérelve a makett különböző elemei, később viszont további elektronikával kiegészítve már okostelefonról is vezérelhetővé vált.
Az Android rendszerű telefonokra szánt alkalmazást Java programozási nyelven írtam meg hozzá, ami a maketten lévő ház részeihez egy-egy gombot társít így lehetővé teszi a vezérlést. Az okostelefon Bluetooth segítségével kommunikál a vezérlő elektronikával. Az átlagos válaszidő 2másodperc körül van, mivel a mikrokontroller rengeteg egyéb feladatot is ellát a maketten, például valósidőben figyelemmel kíséri a házon lévő napelem cellák feszültségét, és a hőmérsékletét is. Ezeket az adatokat a vezérlőn elhelyezett kijelzőn is figyelemmel kísérhetjük.
Kiállítások és konferenciák, ahol be lett mutatva:
- MŰKÖDJ! 2016 pályázati díjátadón kiállítva
- Fenntarthatósági Nap 8 (2015.09.30) - közönségdíj
- Kutatók Éjszakája a Debreceni Agora Tudományos Élményközpontban 2016
- Kutatók Éjszakája a Debreceni Agora Tudományos Élményközpontban 2017
- XVIII. Országos Közoktatási Szakértői Konferencia
- XIX. Országos Közoktatási Szakértői Konferencia
Összefoglaló a 2016-os Kutatók Éjszakájáról, ahol ismertetem a kiállított alkotásokat: (7:28-tól okosház, 8:55-től 3D nyomtató)
A szoftver a 2017-es Szegedi Innovatív Informatika Verseny (SZIIV) döntőjébe jutott.